A bölcsődénk közös igazgatású köznevelési intézmény keretén belül, önálló szakmai intézmény egységként működik.

Bölcsőde székhelye: Kalocsai utca 4-6 alatt van, amely új épület és egy sikeres pályázatnak köszönhetően épült meg két óvoda szomszédságában, 2011-ben került átadásra.  Az épület emeletén került kialakításra az óvoda – bölcsődeigazgatóság. A bölcsőde az újfalusi városrészben található. Bölcsődénk tágas, világos, korszerű, akadálymentesített. A berendezési tárgyak a gyermekek biztonságos szabad mozgását szolgálják. Az udvar füvesített, fedett homokozó, csúszdák, mászókák, babaházak, udvari mozgás- fejlesztőjátékok találhatók benne, nyáron párásító biztosítja a gyerekek jó komfortérzetét. Bölcsődénkben biztosítjuk a „saját gondozónői” rendszer megvalósulását, valamint a szülővel történő fokozatos beszoktatást, melynek során megismerjük a kisgyermek egyéni sajátosságait, a szülő nevelési módszereit. A szülők megismerhetik napirendünket, bölcsődei életünket. A bölcsőde 28 férőhelyes. Két csoportban: nyuszi, maci 14 – 14 gyermekkel, 2-2 szakképzett kisgyermeknevelő neveli – gondozza a 20 hetestől - 3 éves korú kisgyermekeket. Segítőjük 1 négyórás takarító és 1 teljes műszakos dajka. A gyermekek egészséges fejődését a bölcsőde orvosa kíséri figyelemmel.
Működik bölcsődénkben a játszócsoport, időszakos gyermekfelügyelet, és játék kölcsönzés.
Közös családi programjaink:
Szülőcsoportos beszélgetések, adventi és húsvéti készülődés a családokkal, kerékpáros kirándulások, évzáró „Családi Nap” keretében
I. Telephely:
József Attila utca 3.
A bölcsőde épülete egy öreg lakóépületből lett átalakítva 1975 - ben. Jelenleg 7 férőhelyes, igény szerint itt is működik bölcsődei játszócsoport az időszakos gyermekfelügyelet, és a játékkölcsönzés.
A bölcsőde épületének helyiségei:
1 csoportszoba, 1 gyermeköltöző, 1 gyermekfürdőszoba, és kiszolgáló helyiségek.   Fedett terasz, nagy árnyékos udvar biztosítja a gyermekek levegőztetésének, mozgás igényének kielégítését.
Szeretettel várunk minden érdeklődő családot bölcsődénkben!

Gyermekvédelemi munkaközösség
Az intézményi gyermekvédelmi munkaközösség 2014- ben alakult. Tagjai az egyes telephelyek képviselői. Dubai Lászlóné munkaközösség vezető, Herczeg Mihályné, Orcsik Zoltánné, Palásti Tiborné, Stencelné Kiss Mónika, Szvetnyíkné Perity Éva.
A gyermekvédelmi munkaközösség tagjainak feladata az intézményben folyó gyermekvédelmi munka koordinálása.
Az óvoda - bölcsőde a gyermekvédelem egyik fontos jelző intézménye. Alapvető feladatunk, hogy felderítsük a gyermekek fejlődését veszélyeztető okokat. Családlátogatások, családi körülmények folyamatos nyomon követése szolgálják ezt a munkát. A gyermekvédelmi munkánk legfőbb célja a megelőzés, az időben nyújtott segítség biztosítása. Ha a megelőzésére már nincs módunk, a legfontosabb a veszélyeztetettség megszüntetetése, külső szakemberek bevonásával. A családok szociális és anyagi helyzetének javítása érdekében tanácsadással segítjük őket abban, hogy, hogyan tudnak hozzájutni a különféle támogatásokhoz. Különböző adományokkal lepjük meg a rászoruló gyermekeket.
Kérjük a családokat, hogy forduljanak bizalommal a munkaközösség tagjaihoz!