1953-tól működött az óvoda a Kossuth Lajos utcán, 1996-tól a József A. u.-i Szülőotthon épületébe költözött. Az elmúlt 20 évben közel 1400 óvodásnak, 21 óvónőnek, 14 dajkának és 1 pedagógiai asszisztensnek adott otthont óvodánk.
Jelenleg 3 csoportban 65 kisgyerek nevelésén fáradozik 5 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és 3 dajka.
Az épület 2010-ben teljes felújításon esett át pályázati forrásból, mely során megújult az épület. Jól felszerelt csoportokban, torna- és fejlesztőszobában, rendezett udvaron korszerű pedagógiai elvek mentén neveljük a ránk bízott gyermekeket.
Óvodánkban tehetségműhely működik.
Fontosnak tartjuk a szülőkkel való kapcsolat ápolását, ezért kreatív délutánokat szervezünk, és családoknál tartunk helyszíni foglakozásokat.