Kecel Város Képviselő-testülete a várható gyermeklétszám figyelembevételével 2002. márciusán úgy döntött, hogy az évek óta üresen álló ún. Újfalusi Iskolát óvodaként üzemelteti tovább. A beruházást egy sikeres pályázat útján valósították meg, így 2002 őszére birtokba vehettük egy csoporttal az épületet. A rekonstrukció során nemcsak megőrizték a valaha templomként szolgáló épületben Prokop Péter freskóját, hanem felújításra került, így ma is megcsodálhatjuk az egykori oltárképeket. Ezt a helységet ma már színpadként használjuk, több rendezvénynek tudtunk így otthont adni és az évzáró műsorokat is itt tartjuk.

Két csoportszobát alakítottak ki, hozzájuk kapcsolódó mosdókkal,WC-kel, amely nagyon praktikus a beszoktatás időben illetve a folyamatosság biztosítása érdekében. Az épületben van egy külön fejlesztő szoba, ahol logopédiai és fejlesztő foglalkozások zajlanak. Egy helységben sószobát alakítottunk ki.

A tornaszobához kapcsolódó szertárunkban sokféle mozgásfejlesztő eszköz áll rendelkezésünkre.

Játszóudvarunk jól felszerelt. Az udvari játékokat, futóbringákat, kerékpárokat pályázatok során, illetve felajánlásokból tudtuk beszerezni.

2 csoportos óvoda vagyunk, 3 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és 2 dajka dolgozik jelenleg telephelyünkön. A Maci csoportban nemzetiségi nevelést folytató kétnyelvű- német-magyar- óvodai nevelés működik.

Mivel viszonylag kis közösséget alkotunk, így fontosak a közös programjaink. A Manó és a Maci csoport együtt tartja a Kreatív délutánokat, a Terménybált, karácsonykor közösen díszítjük fel az óvoda karácsonyfáját, februárban közösen tartjuk a Maci-napot, húsvétkor a fiúk meglocsolják a másik csoportban levő lányokat is. A szülői értekezleteket is egymáshoz igazítva szervezzük, hogy a testvérpárok szülei mindkettőn részt vehessenek. A szülőkkel együtt rendezzük meg a Családi Farsangi Napot, amelyre közösen készülődünk.