Óvodánk a város Szilos részén található. Az első épület 1980 őszétől fogadta a környék óvodáskorú cigány gyermekeit.

A Bartók Béla utcai telephelyről 2003-ban költöztünk az új építésű, jelenlegi óvodába Egy tornaszoba, egy foglalkoztató terem és a hozzájuk tartozó helyiségek kerültek kialakításra. Tágas, zöld, jól felszerelt udvarral rendelkezünk, amely változatos mozgáslehetőségeket nyújt  a gyerekek számára. Családias, barátságos környezetben fogadjuk az óvodásokat.  Egy vegyes csoportban foglalkozik a gyermekekkel két  óvodapedagógus. Eredményesebben tudjuk segíteni a gyermekek fejlődését, mert  cigány nyelvvizsgával és gyógypedagógiai diplomával is rendelkezünk.  Két szakképzett dajka segíti nevelő munkánkat.  Magyar és cigány nyelven is folyik a nevelő munka, mivel hozzánk cigány nemzetiségű gyermekek járnak. Ápoljuk kultúrájukat,ismerkedünk hagyományaikkal.  Megünnepeljük  a Romák Világnapját április elején. Nagy hangsúlyt fektetünk a környezettudatos  magatartás és szemléletmód megalapozására, az egészséges életmód szokásainak alakítására. Sokat tettünk, és teszünk azért, hogy a hozzánk járó gyermekek minél jobban szocializálódjanak és az iskolában is megállják helyüket. Szeretjük és büszkék vagyunk az óvodára, melyben dolgozunk. Szívvel-lélekkel végezzük munkánkat, óvodásaink fejlődése, ragaszkodása  a mindennapok örömforrása a számunkra.